Üzenőfal

P.Csaba

Sad

12 év 11 hónap
VMeteo-Zooltán

Haldoklik a kiszolgáló laptop Sad

12 év 11 hónap
Győző

Lehet, hogy beszőtte a pók!?!

12 év 11 hónap
P.Csaba

Taki!
Nem sok este 7-kor az a 37°C? Biggrin
Szellőzik rendesen az árnyékolód?
Blum 3

12 év 11 hónap
Noli

Olasz tornádó: https://tinyurl.com/gt2yzfz

biztonsági kamera felvétel https://tinyurl.com/hbgb66x

12 év 11 hónap
Noli

Na már van is a szlovéneknél Smile

12 év 11 hónap
Noli

Olaszország északi felében szép nagy zivatargócok pattannak ki a frontzónában, ahogy megy előre a nap, ezek még erősödni fognak, szerintem a szlovén-horvát cimborák jobban járnak nálunk ezzel a déli ágával a frontnak. Elvileg az az ága ki fog száradni, mire fölénk ér, valahogy le kéne beszélni róla...

12 év 11 hónap
Noli

A Látóhegyen, ha az ember körbejár (szintén éjjel érdemes megpróbálni), vannak olyan párszor tíz méteres részek, ahol egy-egy hidegzsák van, nem is köthető völgyhöz, hanem pl az erdőn lévő nyiladék irányához inkább. Az embert szabályosan megcsapja a hűvös vagy forró légzsák az adott helyen - ami gyakorlatilag rét végig.

12 év 11 hónap
Noli

Én egy dolgot tudok konkrétan: a Cholnokyn a panelházak közelében akár 4-5 fokkal is melegebb van, mint a Boglárka utcai focipályán, ez főleg éjjel durván érezhető különbséget ad. Ha a panelok közelében lenne szabályos mérő, biztos, hogy jóval többet mérne, mint akár 200 méterre a nevezett focipályán, vagy a szélső utcai kertes házak bármelyikénél.

12 év 11 hónap
deedar

Taki szerintem viccelt.
Az én mikroklímám (DNYI erkély, teljesen szabálytalan elhelyezés) 51 C-ot eredményezett tegnap, éjszakai minimum pedig 28,5 C volt.

12 év 11 hónap
Győző

Taki figyelmébe ajánlanám az alábbi kifejezéseket: mikroklíma, helyi hatások, városi hősziget. A "gyári" árnyékolókat egyébként ugyanúgy tesztelik, hitelesítik akár a szenzorokat. Attól is változhatnak az értékek - bár a felállítási hely maradt - hogy a környezet változik. Pl. megnőnek a fák, kiég a fű, stb.

12 év 11 hónap
P.Csaba

A szenzorom elhelyezése ideálisnak mondható:
2 m magasan, szellőztetett (nagy méretű) árnyékolóban, fű felett, közvetlen napsütésben.
Eddig még nem volt rá panasz...
Wink

12 év 11 hónap
Noli

Olyan forró széllöketek vannak, mint egy légkeveréses sütőben...

12 év 11 hónap
Vmeteo-Taki

Csaba, Győző! Az árnyékolásotok, szenzor elhelyezésetek rendben van? Biggrin Itt csak 36,3° volt a Tmax, igaz, nem szellőztetett és egyebek árnyékolóban, csak fű felett úgy, hogy egész nap süti a Nap. Vagy alámérek? Smile De a kontroll szenzor is csak 36,5°C-ot rögzített. Felül kell vizsgáljam a mérési körülményeiteket! Biggrin

12 év 11 hónap
brenya

Most már jó.

12 év 11 hónap
Hozzászóláshoz regisztráció vagy belépés szükséges.

Oldalak