2014 nyarán Magyarország legnagyobb részén a sokévi átlaghoz képest jóval több csapadék hullott. A csapadékos időjárás az ősz első hónapjára is áttevődött.
A november 20-án megjelent tájékoztatás szerint átbillent a mérleg nyelve a téli időszakra vonatkozóan az átlagosnál enyhébb, szárazabb forgatókönyv felé, egy-egy hidegbetöréssel.
A hosszú távú előrejelzések mindig több bizonytalanságot tartogatnak, illetve inkább tendenciák jelezhetők előre. Ezeket vesszük górcső alá ebben a cikkben.
Harmadfokú hőségriasztást akkor rendelnek el, ha a napi középhőmérséklet legalább három egymást követő napon eléri, vagy akár meghaladja a 27 Celsius-fokot.
2020. május 13-án késő délután néhány cseppes zárpor vonult át Veszprém felett, amely mérhető csapadékkal nem járt, viszont alaposan összekoszolt mindent. A sáros csapadékra Taki hívta fel a figyelmemet, ennek köszönhetően mintavételezés után a mikroszkópommal is készült pár felvétel a sáros esőben lévő porszemcsékről.
Az egyik 19, a másik egy híján húsz. Volt erről kis vita. De 'hun a szél???? hangzott el ma többször is a Vmeteo felé, ezen belül hozzám is a kérdés. "Hun-hun, este megnézem, dolgozom", válaszoltam.
Képzeld el, hogy van egy elérhetetlennek tűnő álmod, amit egy ünnepi pillanatban eléd tesznek. Minimum megkönnyezed. Ez az ajándék pedig most mindenkié, aki nézi, figyeli, követi a VMeteot.
Aki 2019. július 10-én reggel feltekintett az égre, sávos, egymással szinte párhuzamos felhőket figyelhettett meg. Aki kérdezi, mi ez, a válasz: Altocumulus radiatus. OK, de hogy kerül ez az égre?